Komenda Miejska Policji w Żorach

Aktualności

Polecamy

Pokrzywdzeni
Stop seksturystyce
Report racism
Nie reagujesz akceptujesz
Stop agresji drogowej
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Rok pieszego
Śląska drogówka

Ruch drogowy

 1. Bez dokumentów i pasów za to z torfem i dziećmi na pokładzie

  Wkrótce do sądu trafi wniosek o ukaranie 34-letniego kierowcy ciężarówki, który złamał szereg przepisów drogowych. Przyłapany przez mundurowych na licznych przewinieniach odmówił przyjęcia mandatu karnego. Mężczyzna, między innymi, przewoził dzieci bez fotelików i pasów bezpieczeństwa.

 2. Myśleli, że przemkną niezauważeni

  Bez kasków, ubezpiecznia, świateł za to po pijaku, na motorowerze wpadło dwóch mieszkańców Żor, których po północy zauważył w rejonie stacji paliw policyjny patrol. Mężczyźni próbowali jechać na pożyczonym jednośladzie, na szczęście w porę mundurowi udaremnili im dalszą podróż.

 3. Pijany kierowca spowodował wypadek

  Nawet do 3 lat więzienia grozi pijanemu kierowcy, który wczoraj spowodował wypadek drogowy. Mężczyzna doprowadził do stłuczki trzech pojazdów, w efekcie czego do szpitala trafiła pasażerka jednego z nich. Policjanci zatrzymali już bezmyślnemu kierowcy prawo jazdy.

 4. Wiózł dzieci, spowodował kolizję

  Wkrótce przed sądem stanie 60-letni przewoźnik, który doprowadził do kolizji drogowej podczas, gdy wiózł busem kilkuletnie dzieci. Na szczęście mali pasażerowie ze zdarzenia wyszli bez szwanku, natomiast mężczyźnie zatrzymano już prawo jazdy.

 5. Zatrzymali kierowcę pod wpływem narkotyków

  Za jazdę pod wpływem środków odurzających odpowie 22-letni mieszkaniec powiatu mikołowskiego, który wpadł wczoraj w ręce mundurowych podczas rutynowej kontroli na żorskim odcinku autostrady A1. Mężczyźnie grozi do 2 lat więzienia.

 6. Niechronieni pod lupą drogówki

  Każdego dnia na polskich drogach giną piesi. Mimo, że są oni równorzędnymi uczestnikami ruchu drogowego w konfrontacji z pojazdem zawsze pozostaną na straconej pozycji. Pieszych nie chroni zderzak, maska, czy poduszka powietrzna, a jedyną gwarancją ich bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest przestrzeganie przepisów prawa. Muszą o tym pamiętać zarówno "niechronieni", jak i pozostali o czym przypominali podczas wczorajszych działań mundurowi z Żor.

 7. Złapała pijanego kierowcę i zamknęła w samochodzie

  Dzięki wzorowej postawie mieszkanki Żor w ręce mundurowych wpadł kompletnie pijany kierowca. Dzielna kobieta podążając za nim wykorzystała dogodny moment, odebrała kluczyki i zamknęła mężczyznę w pojeździe udaremniając mu dalszą jazdę. Potem zaalarmowała policjantów.

 8. Potrącił 3-latka, sam zgłosił się na Policję

  W minioną sobotę w żorskiej komendzie zjawił się kierowca, który zawiadomił, że na parkingu przyblokowym potrącił dziecko. Mężczyzna wyjaśnił, że małego chłopca do szpitala zabrali rodzice nie wzywając na miejsce zdarzenia karetki, ani mundurowych.

 9. Pijany duet z 4 promilami

  Dla dwóch kierujących jednośladami, w sobotni wieczór, pechową okazała się godzina 19.00. O tej właśnie porze mundurowi z Żor jednocześnie udaremnili pijanym dalszą jazdę, która i tak była dla nich nie lada wyzwaniem. Zatrzymani razem wydmuchali ponad 4 promile alkoholu.

 10. Potrącił pieszego

  Za spowodowanie wypadku drogowego odpowie 56-letni żorzanin, który nie udzielił pierwszeństwa i na przejściu dla pieszych potrącił kilkunastolatka. Chłopiec z urazem nogi trafił do rybnickiego szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.