Komenda Miejska Policji w Żorach

Aktualności

Polecamy

Stop agresji drogowej
Śląska drogówka
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Rok pieszego
Nie reagujesz akceptujesz

Ruch drogowy

 1. Zatrzymali kierowcę pod wpływem narkotyków

  Za jazdę pod wpływem środków odurzających odpowie 22-letni mieszkaniec powiatu mikołowskiego, który wpadł wczoraj w ręce mundurowych podczas rutynowej kontroli na żorskim odcinku autostrady A1. Mężczyźnie grozi do 2 lat więzienia.

 2. Niechronieni pod lupą drogówki

  Każdego dnia na polskich drogach giną piesi. Mimo, że są oni równorzędnymi uczestnikami ruchu drogowego w konfrontacji z pojazdem zawsze pozostaną na straconej pozycji. Pieszych nie chroni zderzak, maska, czy poduszka powietrzna, a jedyną gwarancją ich bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest przestrzeganie przepisów prawa. Muszą o tym pamiętać zarówno "niechronieni", jak i pozostali o czym przypominali podczas wczorajszych działań mundurowi z Żor.

 3. Złapała pijanego kierowcę i zamknęła w samochodzie

  Dzięki wzorowej postawie mieszkanki Żor w ręce mundurowych wpadł kompletnie pijany kierowca. Dzielna kobieta podążając za nim wykorzystała dogodny moment, odebrała kluczyki i zamknęła mężczyznę w pojeździe udaremniając mu dalszą jazdę. Potem zaalarmowała policjantów.

 4. Potrącił 3-latka, sam zgłosił się na Policję

  W minioną sobotę w żorskiej komendzie zjawił się kierowca, który zawiadomił, że na parkingu przyblokowym potrącił dziecko. Mężczyzna wyjaśnił, że małego chłopca do szpitala zabrali rodzice nie wzywając na miejsce zdarzenia karetki, ani mundurowych.

 5. Pijany duet z 4 promilami

  Dla dwóch kierujących jednośladami, w sobotni wieczór, pechową okazała się godzina 19.00. O tej właśnie porze mundurowi z Żor jednocześnie udaremnili pijanym dalszą jazdę, która i tak była dla nich nie lada wyzwaniem. Zatrzymani razem wydmuchali ponad 4 promile alkoholu.

 6. Potrącił pieszego

  Za spowodowanie wypadku drogowego odpowie 56-letni żorzanin, który nie udzielił pierwszeństwa i na przejściu dla pieszych potrącił kilkunastolatka. Chłopiec z urazem nogi trafił do rybnickiego szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

 7. Pijany jechał na oślep

  Za jazdę w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej odpowie 28-letni mieszkaniec Krzyżowic, któremu dalszą jazdę udaremnili policjanci z żorskiej drogówki. Mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie, prowadził samochód, z impetem wjechał na skrzyżowanie i doprowadził do zderzenia z innym kierującym.

 8. Śmiertelne potrącenie na parkingu

  Śledczy z Żor wyjaśniają szczegółowe okoliczności śmiertelnego wypadku na parkingu osiedlowym, do którego doszło w miniony weekend. Mimo kilkudziesięciominutowej reanimacji nie udało uratować się życia 58-latka potrąconego przez kierowcę bez uprawnień.

 9. Jechał całą szerokością jezdni

  W nocy z soboty na niedzielę mundurowi z Żor zatrzymali pijanego kierowcę, który jechał całą szerokością jezdni. Badanie alkomatem wykazało, że 25-latek miał 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

 10. Porzucił pojazd na autostradzie, bo był pijany

  Wkrótce przed sądem stanie młody kierowca z Żor, który po pijanemu spowodował kolizję drogową i uciekł z miejsca zdarzenia. Kiedy mundurowi namierzyli 23-latka i zapukali do drzwi jego mieszkania miał jeszcze ponad promil alkoholu w organizmie.