Komenda Miejska Policji w Żorach

Aktualności

Polecamy

Pokrzywdzeni
Stop seksturystyce
Report racism
Nie reagujesz akceptujesz
Stop agresji drogowej
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Rok pieszego
Śląska drogówka

Ruch drogowy

 1. Zabezpieczali I żorski Nightskating

  Pół tysiąca uczestników wzięło udział w miejskiej imprezie sportowej, nad bezpieczeństwem której czuwali tradycyjnie policjanci z żorskiej drogówki. Dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy "uzbrojeni" w rolki przejechali wieczorową porą ulicami Żor, w pierwszym w historii miasta tego typu wydarzeniu. Podczas lokalnego Nightskatingu nie zabrakło również profilaktycznego akcentu, a także odblaskowych elementów jakie mundurowi przekazali uczestnikom przejazdu.

 2. Surowsze kary dla piratów drogowych i pijanych kierowców

  Utrata prawa jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h oraz przestępstwo prowadzenia pojazdu po utracie uprawnień to tylko niektóre ze zmian, które zaczną obowiązywać w najbliższy poniedziałek. Nowa ustawa składa się z rozwiązań zaproponowanych przez Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Sprawiedliwości oraz Infrastruktury i Rozwoju, które zostały omówione na specjalnym briefingu zorganizowanym przez MSW.

 3. „Widoczny – bezpieczny”

  W ostatnich dniach na śląskich drogach doszło do kolejnych dwóch tragicznych zdarzeń drogowych z udziałem najmniej chronionych uczestników ruchu drogowego – pieszych. W tych zdarzeniach osoby zostały potrącone na oznakowanych przejściach dla pieszych. Wniosek nasuwa się jeden - przejście dla pieszych nie stanowi samo w sobie miejsca, gdzie pieszy może czuć się bezpiecznie.

 4. Pościg za pijanym kierowcą

  Policjanci z żorskiej drogówki zatrzymali w bezpośrednim pościgu pijanego kierowcę, który nie zatrzymał się do kontroli. Mężczyzna najpierw uciekał samochodem, a potem pieszo. Kiedy wpadł w ręce mundurowych, okazało się, że nie ma prawa jazdy.

 5. Drogówka Seniorom

  O zachowanie bezpiecznych postaw w ruchu drogowym apelowali wczoraj do osób starszych policjanci z żorskiej drogówki. Spotkanie zorganizowane w ramach obchodów lokalnego "Dnia Seniora" było także okazją do wręczenia uczestnikom poradników, które powstały w Komendzie Miejskiej Policji w Żorach we współpracy ze Stowarzyszeniem "Bezpieczne Miasto".

 6. Międzynarodowo na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym

  Podinsp. Agata Głowacka z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Żorach wzięła udział w warsztatach szkoleniowych zorganizowanych w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy. Trzydniowym zajęciom, które odbyły się w Łomży, oprócz wykładów, towarzyszyła wymiana doświadczeń w zakresie innowacyjnych rozwiązań dotyczących poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 7. Obowiązkowe odblaski dla pieszych

  Od 31 sierpnia każdy pieszy, który będzie się poruszał po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak elementu odblaskowego będzie groził mandat – od 20 do 500 zł.