Konsultacje społeczne dot. tworzenia map zagrożeń

Konsultacje społeczne dla osiedla Księcia Władysława

Wczoraj w siedzibie Rady Dzielnicy osiedla Księcia Władysława odbyły się kolejne konsultacje społeczne w sprawie tworzenia map zagrożeń bezpieczeństwa. Udział w nich wzięli żorscy mundurowi, którzy na spotkanie przybyli wraz Naczelnikem Wydziału Prewencji. Wnioski i opinie mieszkańców zostaną wkrótce wykorzystane w procesie tworzenia nowego narzędzia jakim są lokalne mapy stanowiące element Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w Polsce.

Aktualny stan bezpieczeństwa na terenie miasta Żory, stan etatowy żorskiej jednostki policji, a także założenia utworzenia Krajowej Mapy Zagrożenia Bezpieczeństwa w Polsce to tematy przewodnie wczorajszego spotkania jakie odbyło się na osiedlu Księcia Władysława. Jego najważniejszym celem było jednak poznanie oczekiwań społecznych w zakresie  tworzenia nowego narzędzia.

Na początku spotkania podinsp. Marek Sobiegraj - Naczelnik Wydziału Prewencji przywitał mieszkańców dzielnicy i przedstawił uczestniczących w konsultacjach policjantów, po tym jak sierż.szt. Krzysztof Nieszporek zapoznał wszystkich z założeniami i celem tworzenia map zagrożeń bezpieczeństwa, podinsp. Sobiegraj omówił wyniki osiągnięte przez policjantów w ubiegłym roku.

W dalszej części spotkanie przybrało charakter konsultacji społecznych, podczas których reprezentujący osiedlową społeczność podzielili się z prowadzącymi debatę swoimi spostrzeżeniami na temat bezpieczeństwa w najbliższej okolicy. W dyskusji głos zabrał także dzielnicowy mł.asp. Krzysztof Starowicz oraz asp.szt. Kamila Siedlarz - rzecznik prasowy żorskiej policji. Wszystkie wnioski i oczekiwania uczestników dotyczące tworzenia lokalnej mapy zagrożenia zostały odnotowane i w najbliższym czasie zostaną uwzględnione przy tworzeniu tego innowacyjnego narzędzia.

  • Konsultacje z mieszkańcami osiedla Ks. Władysława
  • Konsultacje z mieszkańcami osiedla Ks. Władysława
  • Konsultacje z mieszkańcami osiedla Ks. Władysława